שיפוצניק מומלץ

שיפוצניק מומלץ

9 טיפים להתכוננות לשיפוץ גדול

אז הוחלט! לאחר ששרדתם נעילה, עבודה מהבית והייתם עם הילדים 24/7, אי אפשר לדחות את פרויקט השיפוץ שלכם בהמשך הדרך-אנחנו שומעים אתכם! האתגרים שמציבה המגיפה גרמו למשקי בית רבים לבחון היטב את סביבתם הביתית. חלקם עברו למצוא בית שמתאים יותר לצרכיהם. אחרים מחוברים לעיר או לשכונה שלהם, אך חושבים שביתם זקוק למהפך רציני כדי לספק בסיס ביתי טוב יותר.  

הפתרון הוא שיפוץ. אבל במה מדובר ואיפה מתחילים? להלן תשעה טיפים להתכוננות לשיפוץ גדול ומוצלח. 

שקול את הצרכים שלך

חשוב על השינויים הרצויים ובסגנון המועדף 

הצעד הראשון מתעלם לעתים קרובות או מתועד בצורה גרועה. עריכת רשימה של מה שאתה רוצה לשפר לא רק תעזור להדריך את הבחירות שלך, אלא גם לסייע לבסס מה אתה אוהב בבית שלך (כלומר, התכונות והחדרים שברצונך לשמור כפי שהם). 

אילו renos חשובים אתה חושב לבצע? רחבה  או  תוספת קומה ? האם אתה רוצה  לסיים את המרתף  או  לשפץ את המטבח שלך ? דברו על הצרכים שלכם ועל האופן בו אתם מדמיינים את הבית החדש והמשופר שלכם. 

מהו הסגנון שלך? עשו קצת מחקר, קבלו השראה  מהטרנדים האחרונים , ורשמו מה מושך את עיניכם. 

חשוב על הצרכים העתידיים של משפחתך 

שיפוץ גדול כרוך בעלויות עצומות ולכן חשוב לקבל את שיפוצניק מומלץ עבור עבור הכסף שלך. איפה תהיה בעוד 10 שנים? אם הילדים עוזבים את הקן בעוד שלוש שנים, אולי אין צורך לבנות להם אזור לימוד רק בגלל שהם השתלטו על שולחן המטבח במהלך הנעילה האחרונה! סוג זה של ניתוח הוא המפתח לקביעת הצרכים שלך.

2. עקוב אחר השוק: כמה עולים בתים בשכונה שלך?

חשוב על היכולת של השכונה שלך להתמודד עם השיפוץ שלך. לדוגמה, אם בתים באזור שלך נמכרים בסביבות 300 אלף דולר, וודא כי הבית שלך לא יעלה 750 אלף דולר לאחר סיום השיפוצים. אתם לא רוצים שיהיה לכם הבית הכי יקר בבלוק! ובכן, רק אם אתה יכול להרשות לעצמך ולתכנן לגור שם במשך 20 השנים הבאות. זה תלוי בך.

3. קבלו תוכניות קומה לשיפוץ גדול

יש להעריך את כדאיות הפרויקט שלך לאחר קביעת צרכיך. עליך לפנות למומחה לאדריכלות מגורים , כגון  אדריכל או טכנולוג אדריכלים , שיוכל לפתח תוכנית שיפוצים. 

איך אפשר למצוא איש מקצוע שיעזור לך? חלק מהחברות מציעות שירות מהפכני שבו האדריכל מגיע לביתך כדי ללמוד את הפרויקט ולספק לך הערכת היתכנות בתוספת מושג על עלויות הכרוכות בכך. 

מומחה לארכיטקטורת מגורים יבחן את הבית שלך, את המבנה שלו ואת יכולתו לשלב את השיפוצים שלך. הם יפיקו סקר של הבית שלך ויוסיפו בו שינויים, ויפתחו טיוטה ראשונה של התוכנית שלך. 

שיפוצניק מומלץ
שיפוצניק מומלץ

4. הכירו קבלנים ובקשו הצעות מחיר

עם טיוטת התוכנית בידך, תוכל לפנות לקבלני שיפוצים כדי לבקש הצעות מחיר.  

שים לב שרוב הקבלנים יספקו לך הערכה אחידה של העבודה. אם הפרויקט כולל חלקים מורכבים או חלקם שיינתנו בקבלנות משנה (עבודות שנעשו על ידי חשמלאי, למשל), ניתן יהיה להוסיף חלקים אלה בנפרד לחוזה, לעיתים בתעריף לפי שעה. 

שיפוצים גדולים יכולים לפעמים לחשוף הפתעות ובעיות בלתי צפויות. ואכן, קבלן יכול להיתקל בבעיות מבניות לתיקון, קורות נחלשות או פגומות, צנרת אינסטלציה לזוז, חדירת מים, או אפילו לגלות שמערכת החשמל אינה תואמת את הקוד. שינויים אלה יידונו בדרך אך עלולים להשפיע על הזמן המושקע בעבודה, כמו גם על החשבון הסופי. 

תקציב לשיפוץ הגדול שלך 

התאם בהתאם לתקציב

לאחר שקיבלת את הצעות המחיר שלך, הגיע הזמן לקבל כמה החלטות קשות מכיוון שהציטוטים לרוב גבוהים מהצפוי בתחילה. תוכל לשלב כמה שינויים כדי להישאר בתקציב שלך. כאשר אתה מרוצה מהבחירות שלך, שלח שינויים אלה למומחה השיפוצים שלך. הם יתאימו את הפריסה הסופית. 

מומלץ מאוד שהקבלן ומומחה השיפוצים שלכם יעבדו יחד. חילופי הדברים שלהם יכולים לייצר רעיונות מצוינים המבוססים על חוויותיהם בהתאמה ולחזק חיבור שיכול להיות שימושי לאורך כל הפרויקט.  

התאם את התקציב שלך כדי לנהל את הבלתי צפוי

אחד ההיבטים החשובים ביותר בפרויקט שיפוץ הוא לכלול בתקציב שלכם רשת ביטחון של לפחות 20% לצורך הפתעות והחלטות זעזועים. רוב פרויקטים של שיפוצים חווים עלויות גבוהות, לכן היו מוכנים! 

זכור  לשאול את הקבלן הרבה שאלות.  דבר על האופן שבו אתה רוצה לקבל מידע על בעיות בלתי צפויות שעולות והוסף את התהליך המוסכם לחוזה. 

מימון ומענקים  

נפגש עם  יועץ פיננסי  שיכול לסייע בהגדרת התקציב שלך ולדון באפשרויות המימון הזמינות. 

זה גם לא מזיק לחקור מענקים זמינים. אתה עשוי להיות זכאי למענק כגון מענק  Greener Homes Canada בקנדה  אם renos יגדיל את יעילות האנרגיה של הבית שלך או שאתה יכול לנצל תעריפים מועילים באמצעות תוכנית כמו תוכנית  Desjardins Green Home .  

6. היכן כדאי לגור במהלך השיפוץ?

מומלץ מאוד לא להישאר בביתכם במהלך שיפוצים גדולים (מטבח, אמבטיה, קירות נעים וכו '). רעש, אבק, זמן הגעה מוקדם של עובדים באתר, יציאה והליכה מתמדת, כיבוי מים או חשמל, שטיפת כלים באמבטיה, בגדים מפוזרים מכיוון שהוצאו ארונות, שיפוץ אמבטיה , חדר אמבטיה ללא מקלחת עובדת … הבנתם את הרעיון! 

לכן מומלץ לגור מחוץ לאתר (למשל, לשכור בית או דירה, לצאת לקמפינג) בזמן העבודה.  

שיפוץ אמבטיה
שיפוץ אמבטיה

7. האם כדאי לאחסן חפצים במהלך שיפוץ גדול?

תחשוב על הדברים שלך: האם יהיה עליך לאחסן את התוכן של חדרים מסוימים בזמן העבודה? תכנן לשכור יחידת אחסון או בקש מחבר קרוב או בן משפחה עם מרתף גדול או סככה מרווחת לאחסן את חפציך! 

8. הודע לספק הביטוח שלך

צור קשר עם ספק הביטוח שלך לעדכון  תיק ביטוח הבית שלך  . הפרמיה יכולה להיות מותאמת בזמן שהפרויקט שלך נמשך אם יש סיכוי ששיפוצים יגרמו נזק.  

יתר על כן, הביטוח עשוי להשתנות כדי לשקף את ערך הבית שלך לאחר סיום השיפוצים.  

9. הרחק מתח!  

שיפוצים גדולים עלולים לשבש את חיי היומיום, לייצר הוצאות, לדרוש קבלת החלטות ובוודאי לעורר רמות מתח. זכור שזה לא יימשך לנצח וזכור שזה נועד לטווח ארוך שלך. אז, תירגע ותחשוב כמה טוב יהיו החיים בבית שלך ששופץ לאחרונה. 

דילוג לתוכן